وبلاگ ما

آخرین اتفاقات در کافه ما

داوران بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره بین‌المللی تئاتر الف معرفی شدند

 حسین پاکدل، محمد امیر یاراحمدی و محمد چرمشیر به عنوان هیأت داوران بخش مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره بین المللی تئاتر الف، به ارزیابی  آثار می پردازند

روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر «الف» اعلام کرد، بخش مسابقه ملی نمایشنامه نویسی از جمله بخش های سه‌گانه این جشنواره تئاتری است که با رویکرد صلح جهانی از ۲۷ آبان تا ۴ آذر در شهر تبریز برگزار خواهد شد.

در این بخش حسین پاکدل، محمد امیر یاراحمدی و محمد چرمشیر از هنرمندان شناخته شده تئاتر و عرصه نمایشنامه‌نویسی به داوری و ارزیابی آثار می‌پردازند.

حسین پاکدل نمایشنامه‌نویس و کارگردان با سابقه تئاتر است که نویسندگی آثاری چون «سمفونی درد»، «پروانه‌های آسیایی»، «رقص زمین»، «دکتر نون»، «حضرت والا» و «کابوس حضرت اشرف» را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است. وی پیش از این نیز به عنوان داور بخش نمایشنامه‌نویسی در رویدادهای مختلف از جشنواره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشته و جایزه نمایشنامه برگزیده جشنواره تئاتر فجر را هم از آن خود کرده است.

محمد امیر یاراحمدی نیز از مدرسان، نمایشنامه‌نویسان و کارگردان با سابقه تئاتر ایران است که نگارش نمایشنامه‌های متعددی رادیویی و صحنه‌ای را در کارنامه کاری خود دارد. «تیغ کهنه»، «سه‌گانه اورنگ»، «بیوه‌های غمین سالارجنگ» و «طپانچه خانم» از جمله آثار نگاشته شده توسط یاراحمدی است. ریاست کانون نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر و داوری جشنواره های متعدد رادیویی و تئاتری از جمله فعالیت های دیگر یاراحمدی در حوزه تئاتری ایران است.

محمد چرمشیر یکی از نمایشنامه‌نویسان مطرح و با سابقه تئاتر ایران است که سال ها سابقه تدریس و نگارش نمایشنامه‌های مختلف را که اجراهای متعددی در سراسر ایران از این آثار به صحنه رفته‌اند، در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است. برخی از آثار این نمایشنامه‌نویس مطرح ایران به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی ترجمه و در کشورهای اروپایی اجرا شده‌اند.

«می‌بوسمت و اشک»، «در مصر برف نمی‌بارد»، «کبوتری ناگهان»، «شیش و بش»، «نجواهای شبانه»، «عرق خورشید اشک ماه»، «آرامسایش»، «آرامش در حضور دیگران»، «قهوه قجری»، «آسمان روزهای برفی»، «مکبت» و «کسی نیست همه داستان‌ها را به یاد آورد» از جمله آثار نگاشته شده توسط محمد چرمشیر هستند.

طبق فراخوان منتشر شده جشنواره بین المللی تئاتر الف، علاقه مندان به حضور در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا ۳۰ مهرماه به دبیرخانه جشنواره ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت worldpeace.ir مراجعه کنند.

کپی رایت © تمامی حقوق برای سایت جشنواره محفوظ می باشد.